Akordiyon Kapı

Akordiyon Kapı İmalatı

KAPER DEKOR

Akordiyon Kapı İmalatı

Akordiyon kapılarda ölçüye göre imalat ve akordiyon kapılarda düzelen ölçüler gibi soruların cevabını alabileceğiniz yazımıza göz atın.

AKORDİYON KAPILARDA DÜZELEN ÖLÇÜLER

Akordiyon kapılar sistemlerinden ötürü sadece belirli ölçülerde düz durmakta, bu standart ölçülerin dışında ise potlu kalmaktadırlar. Kapıları oluşturan parçalar özel olarak imal edildiği ve birbirine geçme olduğu için, kapıların genişlikleri sadece 14 cm genişliğinde olan kanatlar ilave edilerek veya eksiltilerek ayarlanmaktadır. Bu durum tüm akordiyon kapılar için standarttır. Bir örnek ile açıklamak gerekir ise genişliği 72 cm e kadar olan tüm ölçüler için 3 kanatlı akordiyon kapı uygulanırken, genişliği 73 cm ile 87 cm arasında olan ölçüler ise 4 kanatlı bir akordiyon kapı uygulanmaktadır.
Dolayısıyla uygulanacak olan yerin genişliği 72-87-102-117….. ( bu ölçüler 15 er cm artarak devam eder ) olduğu durumlarda, kapılar kapandıklarında düz durmakta, ara ölçülerde ise potlu kalmaktadırlar. Kapıların düz durması veya potlu kalması tamamen görüntü ile ilgili bir durum olup, fonksiyonel bakımdan hiçbir problem teşkil etmemektedir.

AKORDİYON KAPILARDA ÖLÇÜYE GÖRE İMALAT

Yükseklik ölçüleri için, bir akordiyon kapının sağlıklı çalışabileceği yükseklik ölçüsü maksimum 220 cm olmalıdır. 220 cm üzeri ölçülerde de akordiyon kapı yapılabilmekte fakat bizler uzun süreden beri bu işi yapan ve bu işe önem veren bir firma olarak çok tavsiye etmemekteyiz. Çok yüksek yerlerde üst kısma bir kasa yapılmasını ve bu kasanın altına akordiyon kapının montaj yapılmasını tavsiye ediyoruz. Bulunduğumuz bölgede, bu tür yerler ile karşılaştığımız durumlarda yaptığımız uygulamalar genellikle kasalı olmaktadır.
Sonuç olarak imalatçı firma olmamızdan ötürü istenilen tüm yükseklikler için imalat yapabilmekteyiz. İçten içe ölçülerin sağlıklı bir şekilde alınarak tarafımıza iletilmesi durumunda, hiçbir problemle karşılaşmadan montajını gerçekleştirebilirsiniz.
Akordiyon kapılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir