KAPER DEKOR

AKORDİYON KAPI ÖLÇÜSÜ

Akordiyon kapı ölçülerinin nasıl alınacağından düzelen ölçüler ve ölçüye göre imalat ile alakalı tüm bilgiler aşağıda yer almaktadır.
Kaper Dekor

AKORDİYON KAPI İÇİN ÖLÇÜ ALINMASI

Akordiyon kapıların kendilerine özel bir kasası yoktur. Klasik kapıların kasalarına montaj yapılabildiği gibi, düz bir şekilde sağ sol ve üst yüzey olmak kaydıyla beton, fayans, ahşap, plastik, alüminyum ve alçıpan yüzeylere montajı yapılabilmektedir. Önemli olan nokta bu yüzeylerin temiz ve düzgün bir görüntüye sahip olmasıdır.

Akordiyon kapıların uygulanacağı yerin ölçüsünü almak, bir şerit metre ile son derece basit bir işlemdir. Kapının uygulanacağı yere problemsiz bir montaj yapılabilmesi için doğru ölçünün alınması büyük önem taşımaktadır. Yerine tam uygun imalat yapılabilmesi için, uygulanacak olan yerin içten içe sıfır ölçülerinin alınması ve tarafımıza iletilmesi yeterli olacaktır.

AKORDİYON KAPILARDA DÜZELEN ÖLÇÜLER VE ÖLÇÜYE GÖRE İMALAT

Akordiyon kapılar sistemlerinden ötürü sadece belirli ölçülerde düz durmakta, bu standart ölçülerin dışında ise potlu kalmaktadırlar. Kapıları oluşturan parçalar özel olarak imal edildiği ve birbirine geçme olduğu için, kapıların genişlikleri sadece 14 cm genişliğinde olan kanatlar ilave edilerek veya eksiltilerek ayarlanmaktadır. Bu durum tüm akordiyon kapılar için standarttır. Bir örnek ile açıklamak gerekir ise genişliği 72 cm e kadar olan tüm ölçüler için 3 kanatlı akordiyon kapı uygulanırken, genişliği 73 cm ile 87 cm arasında olan ölçüler ise 4 kanatlı bir akordiyon kapı uygulanmaktadır.

Dolayısıyla uygulanacak olan yerin genişliği 72-87-102-117….. ( bu ölçüler 15 er cm artarak devam eder ) olduğu durumlarda, kapılar kapandıklarında düz durmakta, ara ölçülerde ise potlu kalmaktadırlar. Kapıların düz durması veya potlu kalması tamamen görüntü ile ilgili bir durum olup, fonksiyonel bakımdan hiçbir problem teşkil etmemektedir.

Yükseklik ölçüleri için, bir akordiyon kapının sağlıklı çalışabileceği yükseklik ölçüsü maksimum 220 cm olmalıdır. 220 cm üzeri ölçülerde de akordiyon kapı yapılabilmekte fakat bizler uzun süreden beri bu işi yapan ve bu işe önem veren bir firma olarak çok tavsiye etmemekteyiz. Çok yüksek yerlerde üst kısma bir kasa yapılmasını ve bu kasanın altına akordiyon kapının montaj yapılmasını tavsiye ediyoruz. Bulunduğumuz bölgede, bu tür yerler ile karşılaştığımız durumlarda yaptığımız uygulamalar genellikle kasalı olmaktadır.

Sonuç olarak imalatçı firma olmamızdan ötürü istenilen tüm yükseklikler için imalat yapabilmekteyiz. İçten içe ölçülerin sağlıklı bir şekilde alınarak tarafımıza iletilmesi durumunda, hiçbir problemle karşılaşmadan montajını gerçekleştirebilirsiniz.

MÜŞTERİ YORUMLARI

Müşterilerimiz için en iyi olabilecek çözümleri üretip buna göre hareket ediyoruz.

Akordiyon Kapı Kullanım Alanları

İş yerleri

İşyerlerinde ofis ve imalathane bölmelerinde.

Küçük Alanlar

Evin diğer odalarına nispeten daha küçük olan banyo, tuvalet vb. yerlerde rahat bir geçiş sağlamak.

Merdiven Başları

Sıcak havanın yukarı veya aşağı kaçtığı dublex evlerde merdiven başlarında.

Koridorlar

Salon/oda, salon/mutfak veya uzun koridor bölmelerinde